Монетизація субсидій: коли і як будуть повертати гроші

До 1 вересня необхідно подати заяву на монетизацію зекономлених субсидій. Виходячи з результатів попереднього опалювального сезону, монетизації підлягає заощаджена електроенергія в еквіваленті вартості 150 кВт і природного газу - 100 кубометрів, але за умови, що ці ресурси були використані для опалювання.

Подібні виплати, які робитимуться у рамках проекту по монетизації частини заощаджених субсидій, здійснюються урядом уперше.
Директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталій Музыченко, підкреслив, що це важливий крок переходу до повної монетизації пільг і субсидій.

Максимальна сума коштів, які можна отримати після подання заяви, - 135 гривен за заощаджену електроенергію і близько 700 гривен за заощаджений об'єм газу.

Як заявив Музиченко, під проект монетізациі підпадають близько 2 млн домогосподарств. Для монетізациі громадянам, які заощадили ресурси, до 1 вересня 2017 року необхідно звернутися в органи соціального захисту. При цьому потрібно оформити відповідну заяву з вказаними реквізитами банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Виплата коштів здійснюватиметься у вересні-жовтні 2017 року.
Що робити, якщо громадянин за наявності заощадженої субсидії на газ або електроенергію, які використовуються для опалювання, не був включений у відповідний список на монетізацию? Йому необхідно звернутися до підприємства, з проханням включити його в додатковий список. Другий варіант — потрібно надати інформацію органу соціального захисту населення про наявність заощадженої субсидії, яку можна побачити в платежке.

І на підставі цієї інформації управління соцзащити має право запитати постачальника послуги, чому дані цього громадянина не були включені у відповідні списки. «Судово-юридична газета» нагадує, в Кабміні повідомили, яким громадянам проведуть монетізацию субсидій. Уряд обнародувало рішення про механізм монетізациі заощаджених субсидій. Також, віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив: «Ми маємо позитив — ціна на газ для населення цього року не збільшиться, умови призначення субсидій не зміняться, тому до жовтня місяця субсидії на новий опалювальний сезон мають бути всім перепризначували»

За посиланням судово-юридичної газети

Написати коментар

Поля з позначкою (*) обов'язкові. HTML-коди заборонені.