Що чекати від нового закону про ЖКП?

9 листопада 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Спробуємо розібратись,що нового нам приготували  можновладці. Даний Закон передбачає встановлення відносин між споживачами та постачальниками комунальних послуг, регулює якості надання комунальних послуг, встановлення лічильників.

Також, цей Закон позбавляє права місцеву владу  встановлювати  тарифи на низку послуг, які відокремлюються  від  комплексу послуг ЖКГ та сплата за які формує загальний тариф по обслуговуванню багатоквартирних будинків.

До переліку таких є послуги з переробки та захоронення побутових відходів, централізоване опалення та постачання холодної води та інші. Серед новацій  передбачено, що відтепер споживач може відключатися від системи централізованого опалення та постачання гарячої води. В багатоквартирному будинку таке право має тільки колективний споживач. Споживач тепер має право розірвати договір про надання комунальної послуги, попередивши про це виконавця за 2 місяця, а виконавець має право припинити надавати послугу у випадку несплати та звертатись до суду, якщо споживач порушує умови укладеного договору. Тепер за договором ціни та тарифи можна встановлювати за домовленістю, крім випадків, коли тарифи та ціни є регульованими.

Документом передбачено комерційний облік спожитих послуг, але за спожитий газ та світло споживачі будуть сплачувати тільки по індивідуальним лічильникам.

Також, починаючи з 01.01.2019 р., у випадку несвоєчасної сплати за спожиті послуги, виконавцем буде нараховано пеню за кожен день прострочення сплати після дати, до якої повинні бути сплачені послуги.

Крім того, вводиться плата за абонентське обслуговування. Споживач, при встановленні платежу за одну квартиру в місяць, відтепер може вибрати  для себе який договір йому вигідно буде укласти: колективний чи індивідуальний.

Введено на законодавчому рівні тепер і обов’язки споживача, серед  яких: надавати доступ в своє помешкання керівника, виконавця з надання комунальних послуг, згідно до умов договору, для усунення несправностей обладнання, для ліквідації аварій, проведення заміни,  встановлення, оглядів обладнання, перевірки показників приладів-розподільників чи вузлів обліку; дотримуватись норм житлового та містобудівного законодавства при проведенні ремонту чи реконструкції житла; забезпечувати своєчасну підготовку об’єктів, що знаходяться в його власності, до експлуатації в осінньо-зимовий період.

Написати коментар

Поля з позначкою (*) обов'язкові. HTML-коди заборонені.